У мене достатньо людей в оточенні, які дозволяють собі проявляти різні емоції, але і багато таких, які стримують. Останнім часом часто думаю саме про сльози — можливо накопичилися ситуації з утриманими сльозами. Бабусі, батьки, клієнти, які починають плакати і зупиняють свої сльози. Поділюся детальніше про один сонячний день.

Ввечері перед весіллям і в день весілля мама давала нам з татом валер’янку, і сама пила, звичайно, щоб менше переживати і, звісно, не плакати. В день весілля мені робили макіяж і зачіску у батьків вдома, було тихо і спокійно. Батьки тихо метушились, я чула, як вони ходили по квартирі, готувалися до цього важливого дня. В якийсь момент приїхала моя подруга, і за сумісництвом дружка, вона почала вітати батьків, говорити з ними. Я почула, що мама говорить крізь сльози, але не довго — швиденько їх зупинила…

Не бачила, чи плакав тато в цей день в інші моменти, але один такий момент запам’ятала. Танець нареченої з батьком. Пісня «Доню, моя донечко». Не знаю, що за магія в тій пісні — музично вона точно не хіт -, але в мене з’являються сльози вже на перших акордах. Ми почали танцювати, в якийсь момент я зрозуміла, що ми танцюємо на місці. Моє обличчя повернуте до гостей, а обличчя тата — до стінки. Із сумом зрозуміла, що він плаче і не хоче, щоб це бачили оточуючі.

Я не знаю, про що в той день плакали батьки. Від радості? Зворушені тим, яка гарна в них донька? (хвилинка нескромності 🙂 ) Від розуміння того, що їх дівчинка — таки вже доросла тридцятирічна жінка і вже ніколи не буде їх маленькою милою донечкою? Чи про те, яка вона щаслива, і вони щасливі за неї? Я не знаю, про що плакали мої батьки. Але я хотіла кожного з них обнімати і говорити: «Плач на здоров’я, плач стільки, скільки хочется — скільки плачется, бо це природньо, дуже зворушливо і торкає до глибини душі».

Я сумую про сльози, що їх люди зупиняють. Зупиняють переживання. Не дозволяють собі відчувати, переживати почуття. Часом хочеться плакати від глибокої печалі, чи від радості, яка так сильно переповнює.

Сумуйте! Радійте! Плачте на здоров’я! Робіть це і дихайте! Не зупиняйтеся! І нехай біля вас будуть люди, які підтримають цей процес!

Віта

Київ. Травень 2021

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s