Коректніше цей текст назвати: як я вибрала стати психологом, передумала, а потім знов вибрала і тепер вже остаточно.

У 17 років я не дуже розуміла, чим хочу займатися. Рідні мені пропонували піти вчитися на бухгалтера чи медсестру. От цим займатися я точно не хотіла. Почитала про факультет психології, було не дуже зрозуміло, але цікаво. Так я і вступила навчатись на психолога до КНУ ім. Т.Г. Шевченка.

У кінці навчання в університеті я також пішла навчатися на 1 рівень (ознайомлення з напрямком) Київського Гештальт Університету. Все закінчила і вирішила, що робота психолога/ психотерапевта не для мене. Пішла працювати в маркетингові дослідження.

Йшов час, у мене в житті настала криза. Могло дуже багато змінитись у моєму житті, змінитись кардинально. Було таке відчуття, ніби все зараз розвалиться. Я буквально не відчувала землю під ногами. Я стояла ногами на землі, але не відчувала опори. Мені були потрібно відчуття твердого грунту під ногами. Підтримки подруг мені було замало. Я пішла до психотерапевта.

Подія, яка могла змінити дуже багато в моєму житті, його таки змінила, але не так кардинально, як могла. Я продовжувала ходити до психотерапевта. Досліджувати, як я влаштована, на що реагую, чого не помічаю, які почуття не хочу відчувати, а які хочу, як я вибираю звертати увагу на «негативні» оцінки та не помічати «позитивні». І ще багато чого різного.

Одна сесія була дуже глибокою. Я багато думала про одну ситуацію, довго крутила її в голові, мені здавалося, що я знову і знову її переживаю і кудись провалююся. А на цій сесії я її справді ПРОЖИЛА. І не сама із собою, не поглиблюючи травму. Прожила разом з іншою людиною, яка була поруч, яка повторювала, що поряд, що я не одна. І я справді відчула, що не одна.

Після цієї сесії я вийшла і знову захотіла стати психотерапевтом. Я також вважала, що це не проста професія. Бути поруч із людьми в їхньому горі, стражданні, печалі, безсиллі… Психотерапевтам рідко приходять розповісти, як все прекрасно. Я розуміла, що це складна професія, але вибрала її. Запрошую в терапію. Ми будемо разом досліджувати, як ви влаштовані, що вас хвилює, як ви переживаєте себе і своє життя. Які події продовжують жити у вас, хоч їм уже багато років. Разом будемо розширювати усвідомлення та шукати варіанти вибору, навіть якщо здається, що варіант один. Досліджуватимемо ваші потреби, кордони, почуття.

Віта Стельмах
Київ, Травень 2021

***

Alma-mater:

  • КНУ ім. Т. Г. Шевченка (Психологія)
  • Київський Гештальт Університет (Гештальт Терапія, 1 рівень тренери Інна Дідковська, Георгій Смолін; 2 рівень тренерка Ольга Подюкова)

Спеціалізації та спецкурси:

  • Спеціалізація «Тілесні процеси в Гештальті»/ Київський Гештальт Університет, Київ, 2019-2020.
  • Інтенсиви / Київський Гештальт Університет, Татарів, 2018, 2019, 2021.
  • Конференція «pro ГЕШТАЛЬТ» / Київський Гештальт Університет, Київ, 2019.

Мови: українська, російська.

З приводу індивідуальних консультацій скористайтеся контактами вказаними нижче (краще пишіть):

Фейсбук: http://www.facebook.com/vita.stelmakh

Телефон: +380 63 808 95 04